fbpx

boutique coffee fika prestige kava

Kava be kofeino: kokia jos nauda?

Pirmasis daugumos pasaulio gyventojų dienos ritualas, kurį atlieka vos prabudę ir atsikėlę iš lovos yra kavos puodelio išgėrimas, tokiu būdu pasiruošiant laukiantiems dienos darbams. Jeigu Jūs esate vienas iš tų žmonių, kurie neįsivaizduoja savo dienos be kofeino, o pamatę Decaf kavos pupeles tiesiog praeinate pro šalį, o galbūt niekada apie šį produktą net nesate girdėję – šis straipsnis yra skirtas kaip tik Jums.

Mes, BoutiqueCoffee.lt komanda, pasistengsime paprastai ir suprantamai, be jokių sudėtingų išsireiškimų, paaiškinti viską tiems, kurie dievina kavą, tačiau nėra ekspertai.

Tai kas gi yra ta Decaf (Be Kofeino) kava? Decaf kava (angl. decaffeinated coffee) – kava, iš kurios pupelių yra pašalinta 99,9% kofeino. Ar tai reiškia, kad tokia kava neturi jokio aromato ir yra neskani? Visiškai ne, netgi atvirkščiai! Ši kava yra labai švelni, jos riešutiniai poskoniai perpinti su lengva rūgštele pateikia labai malonaus aromato ir skonio kavos puodelį, kuriuo tikrai gera mėgautis. Tačiau priklauso, kokį produktą pasirinksite.

skirtingi regionai

Apie Decaf kavą sklando įvairiausi gandai, tad svarbu išsiaiškinti – kaip gi yra iš tikrųjų?

Kas priverčia žmones pasirinkti kavą be kofeino?

Decaf kava gali būti naudinga įvairiose situacijose: tai yra išeitis žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, nėščiosioms, ar turintiems širdies problemų, bet labai dievinantiems kavos aromatą, skonį ar patį kavos gėrimo ritualą. Per didelis tradicinėje kavoje esančio kofeino naudojimas gali sukelti tokias pasekmes kaip nerimas, virškinimo ar miego sutrikimai.

Turėdama tik labai mažą kiekį kofeino (apie 0.1%, apie 3 mg.), Decaf kava pasižymi daugybe tų pačių privalumų kaip reguliari kava ir suteikia mums galimybę mėgautis puikiu jos aromatu bei unikaliu poskoniu kiekvieną dieną – ir visai nesvarbu koks tai paros metas!

5 priežastys, kodėl decaf kava gali Jums būti naudinga:

Nepaisant kofeino suteikiamų privalumų, vis daugiau ir daugiau žmonių nusprendžia keisti įprastą kavą į bekofeininę. Žemiau nurodytos penkios priežastys, kodėl vertėtų šią kavą pabandyti:

Nerimas – kai kurie žmonės, reguliariai vartojantys kavą, patiria stresą bei nerimą, kurio priežastys gali būti kavoje esantis kofeinas, todėl Decaf kava šiuo atveju yra idealus variantas to išvengti.

Galvos skausmas bei priklausomybė kavai – dėl itin mažo kofeino kiekio, nėra rizikos priklausomybei nuo kavos išsivystyti, o tuo pačiu išvengti ir to sukeliamų simptomų, tokių kaip galvos skausmas.

Mėgavimasis kava bet kuriuo paros metu – viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Decaf vis labiau ir labiau populiarėja yra tai, kad ją galima gerti bet kokiu paros laiku išvengiant nemigos rizikos – galimybė pasimėgauti kavos puodeliu su saldžiu desertu vakare! Juk būna, kad dieną norisi užbaigti su tikrai nuostabiai aromatingu kavos puodeliu.

Antioksidantai – kofeino pašalinimo iš kavos metu joje išlieka visi didelę naudą suteikiantys antioksidantai bei žmogaus sveikatai naudingi vitaminai A, C bei E. Kava – tai gėrimas, kuris yra puikus antioksidantas, taip pat magnio, kalio, niacino ir vitamino B3 šaltinis.

Būtent šie vitaminai kavoje yra randami natūraliai bei prisideda prie moksliškai įrodyto kavos suteikiamo poveikio sveikatai – padidinamas energijos kiekis, suteikiama žvalumo, tuo pačiu mažinamas cholesterolio kiekis kraujyje. Įdomiausias dalykas čia yra tas, kad Decaf kava šias visas savybes išlaiko – kofeino pašalinimo iš kavos metu šios medžiagos niekur nedingsta.

Ramybė širdžiai – tiems, kas susiduria su širdies problemomis, Decaf kava yra daug saugesnis pasirinkimas, nes nesukelia kraujospūdžio kilimo, kadangi yra pašalintas tai sąlygojantis veiksnys – kofeinas.

person pouring coffee into cup

3 dažniausiai užduodami klausimai žmonių, kurie nėra bandę decaf:

Ar kava be kofeino kenkia tiems, kurie turi skrandžio refliuksą?

Rūgštis yra medžiaga, natūraliai atsirandanti kavoje. Todėl nepriklausomai ar ji yra su kofeino ar be – rūgštingumo lygiai yra panašūs. Tačiau žmonėms, kurie kenčia nuo rėmens, refliukso ar turi jautresnį skrandį, kava be kofeino yra geresnis pasirinkimas. To priežastis – joje esantis žymiai mažesnis kofeino kiekis.

Ar decaf gali sukelti dehidrataciją?

Daugelis kavos vartotojų gerdami kavą jaučia pašalinį kavos gėrimo poveikį –  burnos sausėjimą. Bet tai ne dehidratacijos ženklas, tai kavoje slypinčių taninų (kaip ir vyne) paliekamas pėdsakas. Decaf tikrai nesukels dehidratacijos proceso, tačiau atminkite, kad ji neturėtų tapti jūsų pagrindiniu gėrimu. Nors šiame gėrime ir yra pašalintas kofeinas, jis nėra skirtas numalšinti troškulį. Kava yra gėrimas, skirtas pasimėgavimui, pertraukėlei nuo kasdieninės rutinos ar tiesiog pasilepinimui kartu su desertu.

Ar galiu mėgautis decaf kava, kol laukiuosi kūdikio? O kai maitinu mažylį?

Yra labai nemažai mokslinių tyrimų, patvirtinančių, kad besilaukiančiai moteriai rekomenduojama suvartoti ne daugiau nei 200 mg kofeino per dieną, t.y. du puodeliai kavos. Priežastis paprasta – suvartotas mamos kofeinas, skubiai perduodamas kūdikiui per placentą. Kol mamos kūnas apdoroja kofeiną be jokių trikdžių, kūdikio mažasis organizmas užtrunka pašalinti kofeiną iš kūnelio daug ilgiau. Tai mokslininkų yra siejama su mažo svorio kūdikių gimimu. Daugelis būsimų mamų pasirenka atsisakyti kavos produktų visiškai, arba pakeičia reguliarias kavos pupeles į Be kofeino kavą ir dar dėl vienos priežasties,- padidėjusio skrandžio rūgštingumo.

O maitinanti moteris, išgėrusi 2/3 puodelius kavos per dieną, kūdikiui per pieną perduoda 1.5- 3.2% kofeino! Kofeinas mamos piene atsiranda per 15 minučių, išgėrus kavos puodelį, o kofeino koncentracijos maksimumas pasiekiamas valandos bėgyje. Šioje situacijoje tenka pačiai moteriai apsispręsti kokią kavą rinktis. Kad tai būtų lengviau padaryti, galite peržvelgti mūsų informacinį straipsnį, apie keturis dažniausiai užduodamus klausimus, renkantis kavą.

Taigi, kava be kofeino pasižymi daugybe tų pačių privalumų kaip ir tradicinė kava bei suteikia galimybė ja mėgautis bet kuriuo paros metu.

Jeigu dar niekada neteko jos paragauti, arba ragavote netinkamą – rekomenduojame pabandyti tikrai kokybišką decaf kavą ir patiems susidaryti apie ją nuomonę. Galbūt kava be kofeino gali tapti jūsų nepakeičiama dienos rutinos dalimi?

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę